Targi Budownictwa Drewnianego „DREW-DOM” w Krakowie z PROKTOREM 22-24 kwiecień 2016

Zapraszamy na Tragi Budownictwa Drewnianego w Krakowie 22-24 kwiecień 2016

Informacja wstępna dotycząca
Targów Budownictwa Drewnianego „DREW-DOM”

Kraków, 22-24 kwietnia 2016 r.

logo_SDD_ver7

22-24 kwietnia 2016 r. odbędą się w Krakowie I Targi Budownictwa Drewnianego „DREW-DOM”.

Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Dom Drewniany oraz firma Drewdom- Mętel.

Targi odbędą się na terenie Centrum Targowym Chemobudowa Kraków przy ul Klimeckiego 14.

Targi będą wyłącznie obejmowały temat budownictwa drewnianego.

Niezależnie od targów „DREW-DOM” odbędą się ogólne targi budowlane organizowane przez Centrum Targowe Chemobudowa. Targi te będą się w osobnych namiotach i będą niezależne od targów „DREW-DOM”. Obie imprezy organizowane w tym samym czasie wpłyną na zwiększoną ilość zwiedzających.

Targi-02

Formularz zgłoszeniowy

 

Jako Stowarzyszenie Dom Drewniany widzimy potrzebę zrobienia nowej formy targów – Tragów Budownictwa Drewnianego „DREW-DOM” i to zupełnie w nowej formie. Targi mają objąć cały przemysł związany z powstawaniem domu drewnianego – od wycinki lasu, poprzez produkcję materiałów drewnopochodnych niezbędnych do budowy domy, aż do wybudowania domu. Targi pokażą cały proces  powstawania domu drewnianego. Hala targowa na paterze ma 1800 m2, a na antresoli 900 m2.

Odwiedzający targi będą musieli przejść przez las, który będzie stoiskiem Lasów Państwowych. 

Następnie na traku firmy Wirex będą rżnięte kłody na deski, a zwiedzający będą mogli zobaczyć jak powstaje zwykła tarcica i tak aż do finalnego drewna konstrukcyjnego.  

Prezentować się będą firmy produkujące tarcicę konstrukcyjną (znakowaną znakiem CE), a także firmy produkujące belki dwuteowe oparte na materiałach drewnopochodnych i  najnowocześniejszy materiał drewnopochodny – LVL. 

Będą także firmy oferujące nowoczesne konstrukcje dachowe w oparciu o łączenia na płytki kolczaste.

Firmy produkujące płyty drewnopochodne pokażą płyty OSB, MFP i różnego rodzaju sklej wraz z ich zastosowaniem przy powstawaniu domu.

Producenci materiałów izolacyjnych pokażą wełny szklane i skalne, izolacje oparte na włóknach drzewnych i na bazie celulozy.

Nie zabraknie producentów folii wiatroizolacyjnych i paroizolacyjnych, a także zewnętrznych i wewnętrznych okładzin na bazie gipsu – producentów płyt włóknowo-gipsowych i gipsowo-kartonowych.

Pokazane zostaną wszelkiego rodzaju okładziny elewacyjne możliwe do zastosowaniu na domu drewnianym – od elewacji drewnianych, poprzez elewacje na bazie wełny lub styropianu, aż do okładzin ceglanych.

Podobnie z pokryciami dachowymi – od lekkich pokryć dachowych typu gonty bitumiczne i blachy po pokrycia typu dachówka ceramiczna czy betonowa.

Oczywiście nie zabraknie producentów różnego rodzaju łączników do drewna – gwoździ, śrub i wkrętów a także łączników ciesielskich.

Na targach swoje produkty zaprezentują producenci drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej, producenci podłóg i wszelkich wykładzin opartych na drewniane.

Zaprezentowane zostaną także producenci narzędzi i maszyn stosowanych przy budowie domu drewnianego.

Powierzchnia2

Wstępny plan hali targowej – parter

Formularz zgłoszeniowy

 

Antresola, o powierzchni 15 x 60 m, przeznaczona będzie na prezentację firm wykonawczych oraz pokazy i szkolenia w ramach Akademii Budownictwa Drewnianego.

Firmy  same przygotuję formę swojej prezentacji i przeprowadzanych szkoleń czy pokazów najlepiej w taki sposób aby uczestników nagrodzić dyplomami ( szczelność, termowizja  itp. ).

Planowane są również konkursy, np. w przycinaniu desek czy wbijaniu gwoździ.

Planuje się też atrakcje w postaci zaproszenia specjalnych gości ze świata polityki, kultury, nauki czy sportu, aby zwiększyć atrakcje targów.

Targi będą bardzo intensywnie reklamowane w kraju i za granicą. Zaproszenia wysłane będą do szkół wyższych , techników i ZSZ o profilu budowlanym.

Organizacja targów ma jeden cel: propagowanie rzetelnego budownictwa drewnianego, a przez to zwiększenie wiedzy przyszłych inwestorów na temat budownictwa drewnianego oraz zapoznanie ich z rynkiem rzetelnych i doświadczonych firm wykonawczych.

Targi otrzymają szeroki patronat medialny.

Na targach, po raz kolejny odbędzie się akcja Budujemy Radość Dzieciom, podczas której będzie budowany dom szkieletowy, a następnie odbędzie się jego licytacja, a pieniądze z niej przeznaczone będą na budowane Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci w Krakowie.

 

Bliższe informacje:
Stowarzyszenie Dom Drewniany
biuro@domydrewniane.org
tel. 58 301-68-54